تمیز کردن دیوار - نحوه تمیز کردن دیوار - نحوه تمیز کردن دیوار کثیف

نحوه تمیز کردن دیوار کثیف

نحوه تمیز کردن دیوار کثیف. اگر شما از دیدن آثار و لکه های کثیفی بر روی دیوار خود خسته شده اید، به راهنمایی های ما مراجعه کنید!ما به شما نشان می دهیم که چگونه در زمانی که مشغول نظافت منزل تان هستید آنها را بدون نیاز به رنگ آمیزی مجدد، تمیز کنید.
بسیاری از مردم نمی دانند که می توانند دیوارهای خود را بشویند. اگر دیوارهای شما خراش های زیادی ندارد و یا فرسوده نشده است، می توانید آنها را بشویید و آنها را مانند روز اولشان تمیز کنید! اگر دیوارتان کاذب است و سوراخ شده است برای تعمیر آن، تعمیر دیوار کاذب را مطالعه کنید. اکنون زمان آن است که آستین های خود را بالا بزنید و نحوه تمیز کردن دیوار را یاد بگیرید!
بیشتر بخوانید: نکاتی برای داشتن خانه ای تمیز و مرتب

 

نحوه تمیز کردن دیوار رنگ شده

در مقاله امروز نظافت کار نحوه تمیز کردن دیوار ها را برایتان آماده کرده ایم، تمیز کردن دیوارها کار سختی است، پس آماده باشید! تمام مبلمان خود را به وسط اتاق بکشید و با پارچه ای آنها را بپوشانید تا از ریزش صابون در امان باشند. از مشمای پلاستیکی استفاده نکنید. آنها آب را جذب نمی کنند و باعث می شوند آب روی زمین بریزد و سطحی لغزنده به وجود بیاید. برای محافظت از دست های خود از دستکش لاستیکی استفاده کنید.
وسیله های مورد نیاز:
1) چوب گردگیری پشمی
2) پارچه برای تمیز کردن
3) اسفنج طبیعی – از اسفنج های رنگی استفاده نکنید زیرا ممکن است رنگ آنها بر روی دیوار باقی بماند
4) دو سطل – یکی برای محلول تمیز کردن و یکی پر از آب برای شستشو
5) دستکش لاستیکی
6) چهارپایه
بیشتر بخوانید: خوشبو کردن خانه با روش های ساده

آماده سازی سطل ها

در یک سطل، محلولی برای تمیز کردن دیوار مخلوط کنید. برای کثیفی های معمولی، از این ترکیب استفاده کنید:
– 3.5 لیتر آب گرم
– مقداری مایع ظرفشویی
برای دیوارهای بسیار کثیف شما به یک محلول قوی تر برای تمیز کردن نیاز دارید، چیزی شبیه به آنچه که شرکت های نظافتی صنعتی استفاده می کنند. اگر نمی خواهید که رنگ دیوارتان از بین برود، همیشه این ترکیب را قبل از استفاده، بر روی بخش کوچکی از دیوار خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که به رنگ دیوار صدمه ای نخواهد زد. اگر به ترکیب قوی تری نیاز دارید می توانید محلول زیر را آماده کنید:
– 3.5 لیتر آب گرم
– 1 فنجان آمونیاک غیرقابل اشتعال
– 1 فنجان سرکه سفید
– 1 فنجان بوراکس
در سطل دوم، آب تمیز بریزید. وقتی آب کثیف شد، آن را عوض کنید.
حتما بخوانید: نحوه تمیز کردن فرش پله ها

ابتدا از شر گرد و خاک خلاص شوید

تمیز کردن گرد و خاک از تمیز کردن گل و لای آسان تر است، بنابراین قبل از صابون زدن به دیوارها، گرد و خاک را پاک کنید. با استفاده از چوب گردگیری دیوار را از بالا به پایین گردگیری کنید. شما می توانید از جاروبرقی برای تمیز کردن تار عنکبوت هایی که ممکن است در گوشه ها پنهان شده باشند استفاده کنید.
حتما بخوانید: روش نظافت ماشین ظرفشویی

شروع از پایین به بالا

هنگام شستن دیوارها، قطرات آب چکه خواهند کرد. اگر قطره ها بر روی سطوح خشک و کثیف بریزند، در آجا خشک می شوند و لکه های گلی جدید ایجاد می کنند. برای جلوگیری از این مشکل دیوارهایتان را از پایین به بالا بشویید. اسفنج را در محلول تمیز کننده فرو ببردید و به آرامی روی دیوار بکشید. کار خود را در بخش کوچکی انجام دهید و سپس آبکشی کنید. رطوبت اضافی را با یک پارچه بگیرید.
اگر دیوارها کپک زده بودند ابتدا باید از کپک زده بودنشان مطمئن شوید و سپس با توجه به وضعیتی که دارند اقدام به تعمیر و تمیز کردن آن کنید. برای این کار می توانید از مقاله کپک و زنگ زدگی استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری

نحوه تمیز کردن دیوار دارای کاغذ دیواری:
1) دستورالعمل های تولید کننده را مطالعه کنید – جنس و پوشش کاغذ دیواری ها متفاوت است، بنابراین همیشه قبل از شستشو به دستورالعمل ها مراجعه کنید.
2) گرد و خاک – همیشه قبل از شستن کاغذ دیواری، گرد و خاک را تمیز کنید.
3) کاغذ دیواری های بدون پوشش – از اسفنج خشک استفاده کنید. این اسفنج ها خاک و کثیفی ها را بدون استفاده از آب تمیز می کنند. آن ها را به آرامی بر روی کاغذ دیواری بکشید تا خاک را تمیز کند.
4) کاغذ دیواری های قابل شست و شو – از یک اسفنج طبیعی که به راحتی در آب گرم و مقدار کمی صابون ظرفشویی مرطوب می شود، استفاده کنید. قبل از شستن کل دیوار، یک تست نقطه ای انجام دهید. خیلی فشار نیاورید و اجازه ندهید کاغذ دیواری خیلی مرطوب شود.
اگر به هر دلیلی فرصت نمی کنید به کارهای نظافتی منزل تان برسید هم اکنون وارد صفحه قیمت نظافت منزل شده و این کار را به نظافت کار بسپارید.
اگر برای نظافت منزل ، نظافت ساختمان و یا نظافت محل کار خود به دنبال نظافت کار اقا و یا نظافت کار خانم میگردید می توانید با نظافت کار تماس بگیرید تا در مدت زمان کوتاه برای شما نظافت کار مورد نظر را ارسال کند و از تمیزی خانه، ساختمان و یا محل کار خود لذت ببیرید.

منبع: www.betterhousekeeper.com