تمیز کردن - لوازمی که فراموش - لوازمی که فراموش می کنیم تمیز کنیم

لوازمی که فراموش می کنیم تمیز کنیم

لوازمی که فراموش می کنیم تمیز کنیم. همه ما می دانیم همانطور که احساس می کنیم نیازی نیست تا خانه هایمان را تمیز کنیم، اما این کار کاملا ضروری است. همگی به لیست مراجعه می کنیم: جارو، گردگیری، لباسشویی و شستشوی ظروف، اما چند مورد در خانه هست که ما آن ها را فراموش کردیم! صدها راه برای رسیدن به بعضی جاها وجود دارد که بعضی از آن ها شامل اقلامی است که ما از آن ها برای بهداشت شخصی استفاده می کنیم. در مقاله امروز نظافت کار ، به لیستی اشاره میکنیم که 10 مورد از لوازمی که فراموش می کنیم تمیز کنیم، می باشند.

 

لوازمی که فراموش می کنیم نظافت کنیم

لوفا (Loofah)

لوفا نوعی اسفنج ابری طبیعی است. بیایید جزئیات را در مورد این که چه چیزهایی می توانند درون اسفنج (Loofah) گرفتار شوند از بین ببریم و بریم سر اصل مطلب. فقط کافی است که از یک اسنفج طبیعی استفاده کنیم، هر بار پس از استفاده آن را بتکانیم و در جای خشک و خنک نگه داری کنیم (نه در حمام).

اگر نمیخواهید آن را برای جدا کردن میکروب ها در سفید کننده خیس کنید، سعی کنید آن را برای چندین ساعت در مخلوط روغن اسانس خالص قرار دهید.

 

جا مسواکی

داخل جا مسواکی خود را مشاهده کنید. احتمالا شاهد تغییر رنگ، باکتری و حتی قارچ خواهید بود. آب گرم، یک پارچه تمیز، تمیزکننده لوله و دهانشویه ضد باکتری برای مبارزه با این میکروب ها سلاح های فوری می باشند.

 

اسکاچ آشپزخانه

اسکاچ برای شستن میکروب ها و باکتری ها ساخته شده است، اما چه کسی میخواهد ظروف خود را با اسکاچی پر از باکتری بشوید؟ یک روال منظم از ضدعفونی کردن روزانه، خیس کردن آن با سفید کننده که نشان می دهد 99/9 درصد از باکتری ها را از بین می روند، می باشد.

 

تخته برش

این که آیا شما به چوب علاقه دارید و یا به طور کامل طرفدار پلاستیک هستید در هر صورت شما باید تخته های برش خود را تمیز نگه دارید. تخته های برش خورده چوبی، بر خلاف پلاستیک، نمی تواند در ماشین ظرفشویی قرار بگیرند. بلافاصله تخته های برش چوبی را بشویید و گاهی اوقات 50٪ / 50٪ نسبت آب و سفید کننده را برای پاکسازی استفاده کنید.

 

یخچال

اگر یخچال شما شروع به درآوردن صداهای عجیب و غریب می کند، ممکن است وقت آن رسیده باشد که آن را پاک کنید. کویل های (سیم پیچ – فنر) تمیز یخچال شما را سرد نگه می دارند، اما کویل های (سیم پیچ – فنر) کثیف باعث می شوند که دستگاه شما به وسیله ی سقف از انرژی خود استفاده کند.

 

ماشین لباسشویی

این دستگاه یک بار سنگین را بدوش می کشد تا به شما اطمینان دهد که لباستان تمیز می شود. اما مهم است که برگردیم و آن را تمیز کنیم. سرکه معجزه ای جادویی است که ماشین لباسشویی شما را تازه و پاکیزه می کند، بنابراین با لباس های شما نیز همین کار را می کند.

 

بالش ها

یکی از لوازمی که فراموش می کنیم در زمان نظافت منزل تمیز کنیم، بالش ها هستند. ملافه های اتاق خواب به طور منظم شسته می شوند، با این حال بالش معمولا بدون تمیز کردن رها میشود. آلودگی های ناشی از گرد و غبار را با شستن بالش های خود در ماشین لباسشویی و یا شستشوی مستقیم با آب گرم و خشک کردن آنها با تنظیم حرارت کم از بین ببرید.

 

پنکه های سقفی

پنکه های سقفی مانند آهنرباهای گردشی هستند که با این حال وقتی ضمانت آنها پایان می یابد اغلب نادیده گرفته می شوند. با کمک گرفتن از یک چهارپایه فلزی کوچک و یک بالشتک قدیمی می توانید گرد و خاکهای روی آن را از بین ببرید.

 

چوب و جاروی مخصوص گردگیری

ما همه چیز را تمیز میکنیم اما تمیز کردن وسایلی که با آن چیزهای دیگر را تمیز میکنیم چه می شود؟! چوب و جاروی مخصوص گردگیری گرد و غبار و خاک را که در مو و پرزهای زبر گرفتار می شوند از بین می برند و با استفاده از یک ابزار کثیف، تمیز کردن هیچ معنی ندارد. چوب و جاروی مخصوص گردگیری را با پد های مخصوص جایگزین کرده یا آن ها را بشویید.

 

دستگیره های درب

این دستگیره ها توسط همه لمس میشود ولی هیچکس آن ها را تمیز نمیکند، این وسیله مهم و ضروری در خانه ها منبع باکتری های فراوان هستند. یک دستمال میکرو فیبر و ضد عفونی کننده را برداشته و آن دستگیره ها را پاک کنید. سوئیچ های نور و سوئیچ های الکتریکی (کلید پریزهای برق) را در صورت تمایل تمیز کنید.

این 10 مورد از لوازمی که فراموش می کنیم تمیز کنیم را دفعه بعد برای تمیز کردن خانه به یاد داشته باشید!

برای استفاده از خدمات نظافت کار به صفحه قیمت نظافت منزل رفته و به صورت اینترنتی نسبت به سفارش خدمات اقدام کنید.

 

منبع: www.thinkmaids.com