آب - صرفه جویی - صرفه جویی در آب

صرفه جویی در آب

صرفه جویی در آب. تغییر عادت های روزانه می تواند گالن های زیادی آب را ذخیره کند. آیا می دانید که از تمام آب در جهان، فقط حدود 1٪ از آب شیرین برای مصرف انسان در دسترس است؟ همه ما باید برای بحران آب کاری انجام دهیم، یک تلنگر به خودمان بزنیم، اما متأسفانه اکثرمان در دسته کسانی هستیم که آن را هدر می دهند. مقاله امروز نظافت کار در مورد نحوه صرفه جویی در آب می باشد. امیدواریم شما هم به فکر این مهم باشید و در راستای صرفه جویی آب عمل کنید.

2 فروردین روز جهانی آب است؛ روزی که توجه به چالش های آب در سراسر جهان را جلب می کند. نه تنها بیش از 600 میلیون نفر دسترسی به آب تمیز ندارد، بلکه مشکلات دیگری همچون خشکسالی، آلودگی آب و غیره وجود دارد.

با شروع روز جهانی آب، شما می توانید با ایجاد برخی از تغییرات ساده در عادات روزانه و صرفه جویی، صدها لیتر آب ذخیره کنید.

صرفه جویی آب در آشپزخانه

به جای تمیز کردن سبزیجات و میوه ها در زیر آب باز، از یک کاسه برای شستن آنها استفاده کنید.

هنگامی که شما سبزیجات را بخارپز می کنید یا می جوشانید، می توانید از آب باقی مانده برای مصارف دیگر در خانه استفاده کنید مانند آبیاری گیاهان. این آب همچنین می تواند به عنوان طعم دهنده ای عالی برای انواغ غذاها به خصوص سوپ استفاده شود.

نکته مهم دیگر هنگام جوشاندن سبزیجات، پر کردن قابلمه تا جایی است که فقط روی سبزیجات را پوشش دهد. این کار باعث میشود طعم و مزه مواد مغذی حفظ شوند.

هنگامی که آب را برای تهیه چای یا قهوه جوش می آورید، فقط به اندازه کافی برای پر کردن فنجان خود استفاده می کنید.

اگر از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، آن را تنها زمانی که کاملا پر است استفاده کنید.

نظافت کار در آموزش های نظافتچیان، چه نظافتچی خانم و چه آقا، تمام سعی خود را می کند تا خروجی مطلوبی نسبت به مصرف آب و صرفه جویی آن توسط انجام پروسه نظافت داشته باشد.

 

داخل حمام

مهمترین و ساده ترین چیزی که باید انجام دهید این است که همه لوله کشی های منزل خود را چک کنید و ببینید که تمام قسمت هایی که نشتی دارند، حتما تعمیر شوند. انگیزه دیگری برای انجام این کار نیز وجود دارد و آن این است که هزینه قبض آب بیشتر شده و پولتان نیز بیشتر خرج می شود.

در هنگام مسواک زدن شیر آب را ببندید و فقط زمانی که آن را نیاز دارید باز کنید. شما همچنین می توانید با استفاده از یک فنجان برای تمیز کردن و  شستشوی  دهان خود در حالی که مسواک میزنید استفاده کنید. استفاده از دوش به جای وان حمام موجب صرفه جویی بسیار بیشتر آب است.

 

برای شستن لباسشویی

خرید (یا تعمیر) یک ماشین لباسشویی که موجب صرفه جویی در مصرف آب و انرژی می شود. فقط زمانی که لباسشویی کامل پر شده است آن را روشن کرده و شستشو دهید. اگر نه، تنظیمات را به اندازه وزن مناسب لباس ها تنظیم کنید. تا آنجا که ممکن است، به جای آب خیلی داغ، آب گرم یا سرد استفاده کنید.

حوله حمام خود را مجددا استفاده کنید و بگذارید تا برای استفاده بعدی خشک شود. از شستشوی زیاد بپرهیزید.

 

بیرون از خانه

گیاهان خود را در اوایل صبح یا عصر آب دهید، این امر باعث می شود که آب خیلی زود تبخیر نشود و هدر نرود و همچنین گیاهان شما به اندازه کافی آب دریافت خواهند کرد. اگر از آبپاشهای اتوماتیک استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که به سمت مناطقی که بیشترین آب را نیاز دارند  تنظیم شوند. برای افزایش ظرفیت نگهداری آب کود گیاهی یا سایر مواد آلی را به خاک اضافه کنید.

برای جمع آوری آب باران، از سطل استفاده کنید. شما می توانید این آب را برای آبیاری گیاهان یا شستن ماشین استفاده کنید.

وقتی محل رفت و آمد و راه های عبوری در منزل تمیز میکنید به جای شستن با شلنگ از یک سطل آب و جارو استفاده کنید.

از یک سطل و لیوان برای شستن ماشین به جای شلنگ استفاده کنید.

 

راه های غیر مستقیم

  • آب برای استخراج و اصلاح سوخت مورد استفاده شما نیز استفاده می شود. بنابراین هر از گاهی با استفاده از وسایل نقلیه عمومی رفت و آمد کنید.
  • برای تولید یک لیتر بطری آب حدود 1.39 لیتر آب مصرف می شود. بنابراین یک ایده خوب این است که بطری آب خود را هر کجا که میروید با خود ببرید.
  • مواد غذایی بسته بندی شده و خوراکی ها نیاز به آب زیادی در تولید و حمل و نقل خود دارند. نیازی به ذکر این واقعیت نیست که وقتی ما آنها را مصرف می کنیم، مجبوریم آب بیشتری هم بخوریم. خوردن سبزیجات و میوه ها به نگهداری آب در بدن ما کمک می کند و با یک امتیاز  همراه هستند، آنها برای پوست فوق العاده سالم و عالی هستند.

راه های خیلی زیادی هستند که می توانید از امروز شروع کنید و به شما کمک خواهد کرد.

در ضمن، اگر شما هر گونه نشتی در اتصالات یا لوله های منزل دارید که ممکن است از آن آب هدر رود، منتظر نمانید و آنها را یا خودتان یا با کمک یک لوله کش حرفه ای تعمیر کنید. به یاد داشته باشید، هر قطره با ارزش است.

اگر شما هم نیاز به خدمات نظافتی دارید، می توانید با ورود به صفحه قیمت نظافت منزل ، از تعرفه خدمات مطلع شده و به صورت اینترنتی سفارش دهید.

 

 

منبع: blog.housejoy.in