سگ - ریزش موی حیوانات خانگی - ریزش موی حیوانات خانگی

ریزش موی حیوانات خانگی

ریزش موی حیوانات خانگی. موی حیوانات خانگی شایع ترین شکایت صاحبان آن ها می باشد. مقاله امروز نظافت کار 5 ترفند درباره نحوه کنترل آنها در خانه هایتان می باشد.

حضور حیوانات خانگی در خانه ها بسیار سرگرم کننده است، اما صاحبان حیوانات خانگی با نگرانی های مواجه با موی حیوانات آشنا هستند. اگر شما متوجه شده اید که خانه پر از مو شده است، 5 ترفند ما برای کنترل ریزش موی حیوانات خانگی را دنبال کنید!

 

کنترل ریزش موی حیوانات خانگی

استفاده از کاور

می توانید از کاور لغزنده روی مبل ها و صندلی های خود استفاده کنید. قبل از شستشو، آنها را به مدت 10 دقیقه با نرم کننده در خشک کن قرار دهید. این به تمیز شدن مقدار زیادی از موها کمک می کند. استفاده از نرم کننده پارچه در شستشو باعث می شود که حتی مقدار بیشتری از موها از بین بروند.

 

سطوح صاف

اگر از وجود مو بر روی مبلمان یا فرشهایتان بیزارید، ممکن است وقت آن باشد که از لوازمی در خانه استفاده کنید که مو به خود جذب نمی کنند. مانند کفپوش چوبی و یا کاشی، چرم یا پارچه ای، پارچه ریز بافت و زبر و پارچه کتان سنگین.

 

تمیز کردن موها

اگر در زمان نظافت منزل متوجه شدید که مبلمان شما از مو پر شده، چند راه برای خلاص شدن از آن وجود دارد. غلتک های کتان برای این کار فوق العاده هستند، زیرا مو را از هر سطحی جمع آوری می کنند. اما، آنها ممکن است گران قیمت باشند. سعی کنید از یک دستکش لاستیکی با آب استفاده کنید. آب را بر روی دستکش اسپری کنید. دستکش را روی سطح بکشید و صندلی ها و مبلمان خود را پاک کنید. مو به دستکش می چسبد و شما می توانید آن را بعد از پایان تمیز کاری بشویید. دستمال مرطوب نیز برای برداشتن مو از سطح مبلمان شما مناسب هستند. به سادگی سطوح را با دستمال مرطوب پاک کنید.

 

جارو برقی

کیسه جاروبرقی را عوض کنید تا دستگاهتان خوب کار کند. کیسه پر در جاروبرقی باعث می شود جاروبرقی ضعیف تر عمل کند و همچنین گرد و غبار بیشتری به هوا وارد شود. برس زیر جاروبرقی را تمیز کنید تا دستگاه بتواند موهای بیشتری را در این قسمت جذب کند. کارشناسان توصیه می کنند که اگر مایلید فرش های خود را از هر گونه مو تمیز کنید، 3 بار در جهت متناوب جاروبرقی را حرکت دهید، تا موهای موجود را تا حد امکان جذب کند.

 

استفاده از برس

برس کشیدن حیوانات خانگی راهی است که باعث می شود تجمع مو به میزان زیادی در خانه کاهش یابد. با استفاده از برس، موهای مرده حیوان خانگی خود که در نهایت خواهند ریخت را جمع آوری کنید. حمام کردن حیوان خانگی نیز تا حد زیادی در کاهش ریزش موی آنها درخانه ی شما کمک خواهد کرد.

 

اگر در تمیزکردن خانه تان به مشکل خورده اید و یا نمی توانید به هر دلیل وقتی برای تمیزی خانه تان بگذارید کافیست این کار را به ما بسپارید، برای سفارش به صفحه قیمت نظافت منزل رفته و پس از اطلاع از قیمت به صورت اینترنتی سفارش دهید.

 

منبع: www.betterhousekeeper.com