تمیزکردن خانه - تمیزکردن خانه - تمیزکردن خانه های دارای فرزند

تمیزکردن خانه های دارای فرزند

تمیزکردن خانه های دارای فرزند. یادتان می آید که قبل از داشتن فرزندتان تمیزکردن خانه چقدر ساده بود؟همه لوازم سر جایشان بودند و به راحتی قادر به نظافت منزل بودیم. متأسفانه، بچه ها با توانایی غریزی از قرار دادن اسباب بازی های خود در گوشه و کنار خانه رشد نمی کنند، پس از برداشتن اسباب بازی هایشان در خانه می دوند و یا حتی با یک لیوان آب میوه در خانه راه می روند و شما ترس از کثیف شدن خانه دارید اما آن ها کودک هستند و عواقب این کار را نمیدانند. آنها باید یاد بگیرند عادت ها و رفتارهای خود را با کمک و راهنمایی شما توسعه دهند.

یکی از ویژگی های فوق العاده شخصیت کودکان این است که ذهنشان شبیه اسفنج ها است، به این معنی که وقتی آنها به اندازه کافی بزرگ هستند، می توانند سریعا وظایف خود را انجام دهند و در خانه کمک کنند.

شما می توانید یاد بگیرید که چگونه به کودکان آموزش دهید با بعضی از این روش ها اتاق خواب خود را تمیز کنند.

 

آموزش کودکان برای نظافت اتاقشان

یک لیست از شرایط یک اتاق تمیز ایجاد کنید.

برای حرف زدن با بچه ها درباره تمیزکردن خانه یا اتاقشان یا جمع و جور کردن، یک چک لیست خاص برای فعالیت های جزئی ایجاد کنید تا آنها به دنبال آن باشند. برای مثال:

بلوک های ساختمانی داخل ظرف خود قرار دهید (لگوهای اسباب بازی)

حیوانات اسباب بازی را روی تخت قرار دهید

کتاب داستان ها را در قفسه قرار دهید

اگر بچه های کوچک تر دارید که خواندن بلد نیستند، یکی از این کارها را در یک زمان مشخص به آنها بدهید. با تکمیل شدن کارها، آنها ممکن است برای لبخند و ستایش به نزد شما بیایند و سپس می توانید کارهای زیر را انجام دهید.

نکته: برای کمک به بچه های بسیار کوچکتر در شناختن اسباب بازی هایی که در آن جا قرار دارند، قفسه ها و ظروف را با تصاویری از اشیاء علامت گذاری و نگهداری کنید.

 

از بین بردن عادت

پیشنهاد نظافت کار به شما این است که، به محض اینکه بازی بچه ها با اسباب بازی هایشان به پایان رسید، به آن ها آموزش دهید تا همه چیز را در جای خود قرار دهند. با این حال، به عنوان آنها وقت بازی بسیار عمیق میشوند و غرق بازی تخیلی خود میشوند و حواسشان به هیچ چیز نیست. اما شما هنوز هم می توانید آن ها را به قرار دادن تمام اسباب بازی های خود سرجایش و یا اطمینان این که حیوانات در داخل جعبه اسباب بازی قرار گرفته و خود را برای رفتن به رختخواب آماده کند، عادت دهید. شما ممکن است به زودی کشف کنید که حتی نیاز به خواهش از آن ها ندارید.

 

کمی هیجان برای تمیزکردن خانه اضافه کنید

کودک بودن به معنی داشتن اوقات خوب است، بنابراین این وظایف خسته کننده، مانند تمیزکردن خانه نباید برای آنها شوک ایجاد کند، یا دلیلی برای اشک ریختن بچه ها باشد . آن ها باید درگیر بازی های در حال توسعه و همینطور کشف بازی های جدید باشند کودکان پیش دبستانی و کودکان بزرگتر نیز شامل این موضوع هستند. روش های بی شماری برای انجام این کار وجود دارد که شامل موارد زیر است:

ساخت یک بازی نمایشی که شما و کودکتان در آن در حال نقش بازی کردن برای گشتن دنبال کسی باشید.

پخش یک آهنگ خنده دار و به چالش کشیدن بچه ها برای قرار دادن همه اسباب بازی های خود قبل از بازی نهایی

یاد دادن رنگ ها به کودکان و اختصاص رنگ های مختلف به وسایل مختلف

برگزاری مسابقات که در آن اگر بچه همه اسباب بازی هایش را جمع کند، می تواند انتخاب کند که کدام فیلم را بعدا تماشا کند.

 

استفاده از سیستم پاداش

در بعضی موارد، پیدا کردن اینکه چگونه می توانید خانه خود را با وجود فرزندانتان تمیز و مرتب نگه دارید، کمی آرامش بخش است. همانند بسیاری از بزرگسالان، اکثریت بچه ها از تلاش برای رسیدن به یک هدف لذت می برند و همچنین احساس می کنند که کار آنها شناخته شده است. بهترین راه برای به دست آوردن غلق فرزندانتان برای تمیزکردن خانه یا اتاق خواب آنها شامل ستایش و تشویق آنها می باشد، به جای رفتن به دنبال آن ها به اتاق خواب و بازگو کردن فعالیت ها یا وظایفشان و یا گفتن این که آنها اشتباه کرده اند.

اگر تصمیم به سفارش خدمات نظافتی دارید، می توانید روی ما حساب کنید. برای استفاده از خدمات نظافت کار به صفحه قیمت نظافت منزل بروید و با مشاهده تعرفه، خدمات مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 

منبع: www.maidcomplete.com