میز کار - ترفندهای نظافتی - ترفند های نظافتی برای تمیزکردن میز کار

ترفند های نظافتی برای تمیزکردن میز کار. آیا به دلیل اینکه حواستان پرت می شود یا احساس بی انگیزگی می کنید، نمی توانید کار کنید و نتایج مطلوبی را بدست آورید؟ به اطراف خود نگاه کنید، آیا میز شما به اندازه کمد لباس اتاق دختر نوجوانتان شلوغ و کثیف است؟ خب شما نمیتوانید چنین چیزی را داشته باشید! واقعیت این است که یک فضای کاری به هم ریخته و نامنظم منجر به یک ذهنیت درهم و برهم می شود که به نوبه خود باعث می شود که شما به طور موثر و سازنده کار نکنید. بدترین قسمت این است که حتی اگر تمیز کردن میزتان کاری نسبتا راحت باشد باز هم خیلی راحت است که اجازه بدهید نامرتب و کثیف بشود. چیزی که شما از آن ناامید می شوید، 5 راه موثر و ترفند می باشد که به شما کمک خواهد کرد میز کار خود را شسته و رفته و بی نظیر حفظ کنید. وقتی شما عادت میکنید همه چیز را بی درنگ منظم و تمیز نگه دارید همه چیزها طبیعی به نظر می رسند.

امروز در نظافت کار پنج نکته مهم برای تمیز نگه داشتن میز کار شما داریم، راجع به آن مطالعه کنید.

 

نکات و ترفند های نظافتی برای تمیزکردن میز کار

1- کم کردن به هم ریختگی

بله، ما با انجام همه موارد بی فایده و غیر مرتبط با کار، فقط در حال به هم ریختن میز کامپیوتر خود هستیم. زباله را از بین برده و مکان های مناسب برای ذخیره باقی آن ها پیدا کنید. این نیز احتمال دارد که شما بیش از حد آیتم های تکراری دارید که میز خود را شلوغ و به هم ریخته میکنید و این موضوع نیاز به تغییر دارد. برای مثال شما به یک جامدادی و تعداد زیادی خودکار و مداد نیاز ندارید و ۲ تا از هرکدام کافی است. پس زمانی که سعی دارید از به هم ریختگی کم کنید عاقل باشید تا فضای کافی برای نفس کشیدن پیدا کنید.

 

2- هر روز میزتان را مرتب کنید

وقتی یک روز کاری را پشت سر میگذارید میز خود را تمیز کنید. حداقل تعداد اقلام روی میز کامپیوتر شما باعث میشود تمیز کردن آن ده برابر راحت تر باشد. به طور مشابه، اگر شما تمیز کردن روزانه را انجام دهید، هربار فقط چند دقیقه برای تمیز کردن وقت شما را خواهد گرفت. درست مثل خانه، اگر هرروز به نظافت منزل تان اهمیت دهید و وقت کوتاهی را برای آن بگذارید همیشه تمیز خواهد بود.

3- یک سطل زباله نزدیک خود داشته باشید

ما اغلب از پرتاب کاغذ یا زباله جلوگیری میکنیم برای این که جایی برای پرتاب و دور انداختن نیست. به همین دلیل مهم است که یک ظرف در دسترس داشته باشید که میز کامپیوتر خود را با زباله ها به هم ریخته نکنید. همچنین به شما انگیزه می دهد تا کاغذهای به درد نخور و مدادهای شکسته و تمام اقلام بلا استفاده ای که به آن ها نیاز ندارید را همان موقع دور بیاندازید.

 

4- دسته بندی

با این کار ما میتوانیم اقلام را  در مکان های خاص خود نگه داریم. هنگام کار روی میز یا روی کامپیوتر خود، طبیعی است که چیزها را نیاز داشته باشیم که بخواهیم آن ها را برداریم یا از محل خارج کنیم اما ایجاد این عادت که آن ها را به جای قبل برگردانیم بین یک میز به هم ریخته و یک میز مرتب تفاوت ایجاد خواهد کرد. این ها کار های ساده ای هستند که اثری ماندگار دارند.

 

5- کم کردن پوشه ها

در حالی که پوشه ها برای منظم نگه داشتن کاغذ های شما عالی هستند اما هر چقدر که جعبه فایل و پوشه های بیشتری روی میز خود داشته باشید بیشتر احتمال دارد که کاغذها را جمع آوری و انباشته کنید. اگر به سراغ یک پوشه بروید، شانس این را دارید که مقالاتی را که به آن نیاز دارید یا (هرگز) ندارید را پیدا کنید. نکته کلیدی و اساسی در اینجا نگه داشتن حداقل تعداد پوشه ها / فایل ها برای مطابقت با پرونده های مربوطه می باشد نه چیزی بیشتر از این!

امیدواریم این ترفندها برای شما مفید بوده باشد. برای سفارش خدمات و آگاهی از تعرفه خدمات منزل، وارد وسیله اینترنت به صفحه قیمت نظافت منزل شوید.

 

منبع: www.thinkmaids.com