جارو و سطل - اشتباهات - اشتباهات در تمیزکاری سریع

اشتباهات در تمیزکاری سریع

اشتباهات در تمیزکاری سریع. در زمان نظافت منزل ، همه ما می خواهیم که کارها را با سرعت هرچه تمام انجام دهیم. نمی خواهید تمام وقت خود را وقف نظافت خانه کنید. اگر به توصیه های ما عمل کنید، زمان بیشتری برای کسانی که دوستشان دارید و فعالیت های دیگر خواهید داشت. با این حال، برخی از اشتباهات در تمیز کردن می تواند تلاش های شما را مهار کرده و از سرعت شما بکاهد.

 

تمیز کردن پنجره ها در روزهای آفتابی

همه ما می دانیم که می خواهید خانه خود را به طور شگفت انگیزی تمیز کنید، اما پنجره های خانه ی خود را در روزهای آفتابی تمیز نکنید. یک روز آفتابی گرم و روشن، زمان خوبی برای تمیز کردن شیشه ها نیست. زیرا  گرما قبل از اینکه کار تمیز کاری را انجام دهید ،رطوبت  پاک کننده را می گیرد. این باعث می شود لکه هایی روی شیشه باقی بمانند و این بدین معناست که شما باید دوباره آن را پاک کنید.

 

جدا نکردن لباس های کثیف برای شستشو

یکی از اشتباهات در تمیزکاری سریع، جدانکردن لباس های کثیف ازقبل براش شستشو می باشد. شما نباید هر زمان و به خصوص وقتی که عجله دارید ، لباسشویی را با لباس های رنگی پر کنید. به یاد داشته باشید که اگر در ابتدا جداسازی کنید در نهایت در وقت شما صرفه جویی می شود. بسیاری از زنان خانه دار دریافتند که جداسازی لباس می تواند در زمان آنها صرفه جویی کند. این امر به ویژه هنگامی درست است که لباسها از لحاظ رنگ و جنس پارچه متفاوت باشند. همواره جوراب را از حوله ها جدا کنید و همچنین لباس های پرز گیر را از لباس های پرز دهنده جدا کنید. در غیر این صورت شما باید زمان زیادی را صرف تمیز کردن پرز جذب شده بر روی  پارچه های نخی  کنید.

 

عمل نکردن به قانون بالا به پایین

جاروبرقی کشیدن می تواند یک کار طاقت فرسا باشد اگر شما کار خود را اشتباه انجام دهید. پیشنهاد نظافت کار به شما این است که از قوانین بالا به پایین استفاده کنید و در وقت خود صرفه جویی نمایید.اگر در انتهای کار خود پنکه ی سقفی و یا بالای قفسه را گرد گیری کنید، خاک بر روی فرش خواهد ریخت و مجبور خواهید شد دوباره این کار خسته کننده را انجام دهید.

 

شستن دوباره ی ظرف ها

بسیاری از مردم قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، ظرف را شستشو می دهند که این یکی از اشتباهات در نظافت سریع می باشد. شما باید به جای شستن ظروف با دست مواد غذایی داخل آن را تمیز کنید. چنان چه اکثر مردم فکر می کنند، شستشوی دوباره باعث پاک شدن ظروف نمی شود. شستن ظروف تنها انرژی و زمان شما را می گیرد. اجازه دهید ماشین ظرفشویی خود به تنهایی شستشو را انجام دهد.

 

پاک کردن فوری تمیز کننده های کاشی

اجازه دهید تمیزکننده کاشی یا اسپری برای چند دقیقه قبل از اینکه آن ها را تمیز کنید، بر روی کاشی بماند. این کار به حل شدن و نرم شدن لکه ها کمک می کند، و موجب صرفه جویی در زمان برای تمیز کردن می شود.بی شک برای تمیز کردن چربی کمتر ، زمان کمتری نیز مورد نیاز است.

تمیز کردن موی حیوان خانگی با استفاده از غلطک

بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی از یک غلتک پهن برای تمیز کردن مو از روی مبلمان وهمچنین جمع آوری گرد و غبار برای کمک به درمان آلرژی حیوانات خانگی استفاده می کنند.این یک اشتباه بزرگ است! در حالت دستی ، غلتک برای چنین کاری مناسب نیست. اگر می خواهید حجم زیادی از موهای حیوان خانگی خود را تمیز کنید بهتر است از دستکش لاستیکی مرطوب استفاده کنید.

 

تمیز نکردن پارچه هایی که برای تمیز کاری مورد استفاده قرار می گیرند

هرگز فراموش نکنید که باید پارچه هایی که برای تمیز کردن از آنها استفاده می کنید را نیز تمیز کنید. چوب های گردگیری آلوده و پارچه های کثیف لکه ها و آلودگی ها را خوب تمیز نمی کنند. همین امر برای جارو برقی با کیسه ی پر نیز صادق است. تمیز کردن با چنین ابزارهای  طولانی تر و سخت تر خواهد بود. به همین دلیل است که شما باید تمیزکننده های خود را پس از اتمام کار یا زمانی که مورد نیاز است تمیز کرده و یا بشویید.

 

اگر شما باید یک خانه بزرگ را تمیز کنید در حالی که تعداد زیادی اشیای تزئینی در داخل خانه شما وجود دارد، تمیز کردن یک روند بسیار خسته کننده و وقت گیر است. بسیاری از صاحب خانه ها زمان محدودی برای تمیز کردن دارند. اگر شما هم یکی از آن صاحب خانه ها هستید، می توانید از خدمات نظافتی ما استفاده کنید. کافیست با ورود به صفحه قیمت نظافت منزل به صورت اینترنتی سفارش دهید.

 

منبع: www.betterhousekeeper.com