درخت - آشپزخانه دوستدار محیط زیست - آشپزخانه دوستدار محیط زیست و سالم

آشپزخانه دوستدار محیط زیست و سالم

آشپزخانه دوستدار محیط زیست. آیا تا به حال فکر کرده اید که چه چیزی باعث کاهش رد پای کربن خواهد شد؟ در این مقاله روش های دوستدار محیط زیست را آماده کرده ایم. با برخی از تغییرات و راهنمایی ساده می توانید به روشی که برای محیط زیست و حتی سلامتی شما بهتر است دسترسی پیدا کنید. اگر گام هایی برای تغییر پیدا کنیم، همه ما می توانیم تفاوت ایجاد کنیم. شگفت انگیز است که این عادت ها به سرعت در حال از بین رفتن هستند و در روال های روزانه شما متداول خواهند شد.

در این لیست با ده مورد از راه ها برای داشتن آشپزخانه دوستدار محیط زیست همراهتان هستیم. امیدواریم مقاله های نظافت کار برای تان مناسب باشند و نتیجه مطلوبی از آن ها بگیرید.

 

روش هایی برای داشتن آشپزخانه دوستدار محیط زیست

فروشگاه مواد غذایی با استفاده از کیسه های قابل بازیافت

یکی از راه های کاهش تعداد کیسه های مواد غذایی پلاستیکی در دفن زباله، استفاده از کیسه های خرید قابل بازیافت و چند بار مصرف است. به دنبال کیسه های ساخته شده از پنبه، کنف یا دیگر پارچه های طبیعی یا مشبک یا تور مانند باشید که می توانید آنها را بعد از هربار بازدید و خرید از فروشگاه مواد غذایی بشویید.

 

از تخته برش هایی از جنس مواد پایدار استفاده کنید

تخته های برش اجزای ضروری برای آشپزخانه هستند، پس چرا یک محصول را که کاربردی نیست و سازگاری با محیط زیست ندارد، خریداری کنید؟ یک تخته برش چوبی برای آشپزخانه بسیار زیباست و بهتر از پلاستیک می باشد. برخی از انواع چوب، مانند بامبو سریع رشد می کنند، حتی به طور طبیعی رشد میکروب های مضر را کاهش می دهد.

 

از ماهی تابه تفلون خلاص شوید

اگر چه بسته بندی های تفلون با توجه به خواص غیر چسبناک بودن برای طبخ مناسب هستند، اما آنها به خاطر  آزاد سازی مواد شیمیایی سمی شناخته شده اند. آنها نیز به راحتی به سلامتی آسیب می رسانند، بنابراین باید آنها را دور ریخته و اغلب جایگزین شوند. در عوض از قابلمه ها و تابه های ساخته شده از فولاد ضد زنگ سنگین و یا چدن و مس استفاده کنید.

 

از ظروف غذا و وسایل آشپزی کمک کننده به محیط زیست استفاده کنید

بطری های پلاستیکی و صفحات فوم، فنجان ها و کاسه را کنار بگذارید. کابینت های خود را با فنجان شیشه های بازیافتی و صفحات و کاسه های سرامیکی یا فلزی پر کنید. با ظروف و سرویس پخت و پز چوبی جذابیت را به آشپزخانه خود اضافه کنید. آنها درست همانند همتای پلاستیکی خود کار می کنند اما خیلی زیباتر هستند.

 

نظافت آشپزخانه با محصولات دوستدارد محیط زیست

تمام پاک کننده های با بوی تند و زننده و شیمیایی خود را کنار بگذارید و به جای آن ها برای تمیز کردن از محصولات سازگار با محیط زیست استفاده کنید. نوشابه، سرکه سفید مقطر و آب لیمو را برای تمیز کردن امتحان کنید. این گزینه های سازگار با محیط زیست می تواند آشپزخانه، لوازم خانگی و لباسشویی را تمیز کند. من واقعا فکر می کنم آنها بهتر کار میکنند و بازده بهتری در تمیز کردن دارند! علاوه بر این برای نظافت منزل نیز روش هایی مانند آشپزخانه دوستدار محیط زیست وجود دارد.

 

ذخیره مواد غذایی در یخچال و فریزر بدون پلاستیک

یکی از راه های داشتن آشپزخانه دوستدار محیط زیست ، ذخیره درست مواد غذایی می باشد. ممکن است ذخیره کردن مواد غذایی خام و خشک در ظروف پلاستیکی  راحت باشد اما در مورد تغییر این روش بررسی کنید. در جستجوی اقلام ساخته شده از سیلیکون، شیشه یا فلز باشید. برای ظروف که روکش ندارند از روکش های موم زنبور عسل قابل بازیافت استفاده کنید. آنها یک جایگزین عالی برای پوشش پلاستیکی هستند زیرا متناسب با انواع اندازه ها و اشکال با مزیت پایدار بودن هستند و می توانند شسته شوند و مجدد استفاده شوند.

 

بسته بندی ناهار خود را در بسته های ساندویچ که قابل بازیافت

به جای بسته بندی ناهار در یک کیسه ساندویچ تنها از کاغذ ساندویچ با موم طبیعی زنبور عسل استفاده کنید. این کاغذها را می توان به بسته ها و کیسه ها در اندازه های مختلف تقسیم کرد.

 

هوای خانه خود را با محصولات طبیعی تازه کنید

خوشبو کننده های شیمیایی هوا می توانند شما و خانواده تان را به سموم و آلرژن ها (ماده ای که باعی حساسیت میشود) برسانند. برای اینکه بوی خوبی در خانه خود و بدون اثرات جانبی داشته باشید در عوض به روغنهای ضروری، ادویه ترشی جات یا روغن های گیاهی معطر در اجاق گاز فکر کنید، قطره ای از لیمو را برای رفع بوی بد ضایعات و زباله های مواد غذایی استفاده کنید و یا از گیاهان خانگی برای تمیز کردن هوا در محیط داخلی استفاده کنید.

 

رفع بوی بد و ضدعفونی کردن با سرکه یا جوش شیرین

جوش شیرین به خوبی بو های بد را جذب و خنثی کرده و پرده ها و فرش های آشپزخانه را ضدعفونی می کند. سرکه باکتری ها، قارچ و کپک را  از بین می برد. می توان از آن برای تمیز کردن سینک ظرفشویی، لوازم آشپزخانه و سطوح پخت و پز استفاده کرد.

 

از باقی مانده و ضایعات گیاهی کامپوزیت درست کنید

یکی از اقلام قابل استفاده مجدد، و پایدار در فهرست آشپزخانه خود را نگه دارید، در نتیجه زباله کمتری دور میریزید. شما می توانید این مقدار را با دور ریختن ته مانده های گیاهی آشپزخانه به سطل که برای تهیه کود تعبیه شده بیاندازید که بعدها به خاک غنی از مواد مغذی تبدیل خواهد شد، بیشتر کاهش دهید.

برای اطلاع بیشتر از تعرفه خدمات و همچنین سفارش خدمات وارد صفحه قیمت نظافت منزل شوید.

 

منبع: www.thinkmaids.com