پله فرش شده - نحوه تمیز کردن فرش - نحوه تمیز کردن فرش پله ها

نحوه تمیز کردن فرش پله ها

نحوه تمیز کردن فرش پله ها. تمیزکردن پله های فرش شده کار دشواری نیست شما با دنبال کردن نکات زیر می توانید به راحتی فرش های پله های خودتان را تمیز کنید.
همه ما می دانیم که تمیز نگه داشتن فرش ها کار آسانی نیست. تمیز کردن پله های فرش شده در زمان نظافت منزل کاری مهارتی است، اما با استفاده از این نکات، در زمان کوتاهی می توانید پله ها را تمیز کنید!
بیشتر بخوانید: شست و شوی فرش

 

تمیز کردن خشک

مرحله اول از نحوه تمیز کردن فرش پله ها تمیز کردن بدون هیچ آب یا مواد شوینده است. به دلیل شکل پله ها، گرد و غبار در شکاف ها و گوشه ها انباشته می شود. این مساله باعث می شود تمیز کردن آنها سخت تر شود. برای از بین بردن گرد و غبار و خاک، از جاروی برسی سخت استفاده کنید. این کار را قبل از تمیز کردن پله های خود انجام دهید. کمی انرژی صرف کنید، چند بار پله ها را جارو بکشید تا کثیفی های قدیمی و سخت از بین بروند. فراموش نکنید که همراه با برس سخت خود از جاروبرقی استفاده کنید. جاروبرقی، کثیفی های جدا شده توسط جاروی برسی را جمع آوری می کند.
بیشتر بخوانید: شستشوی لباس با توجه به جنس آن

 

تمیز کردن خیس

پس از اتمام تمیز کردن خشک، نوبت به مرحله دوم نحوه تمیز کردن فرش پله ها، یعنی تمیزکردن خیس است. اکنون زمان تمیزکاری با آب است. با استفاده از دستور زیر می توانید به راحتی شامپو مورد استفاده برای تمیز کردن فرش خود را فراهم کنید:
اگر به نظافت منزل در غرب تهران نیاز دارید میتوانید با نظافت کار تماس بگیرید و درخواست نیروی نظافت منزل در غرب تهران را ثبت کنید.
– جوش شیرین
– آب گرم
– روغن نعناع
– صابون مایع
– سرکه سفید
بیشتر بخوانید: تمیز کردن لوازم چوبی مانند روز اول
هنگامی که شروع به شامپو زدن می کنید، از بالاترین پله شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید. وقتی که مرحله شامپو زدن به پایان رسید، پله ها را به سرعت خشک کنید، تا رطوبت باعث به وجود آمدن کپک نشود. حوله را روی پله بگذارید و روی آنها بکشید تا رطوبت فرش را بگیرید. همچنین، می توانید از جاروبرقی استفاده کنید. شما باید فرش های خود را هر 4-5 ماه یکبار بشویید تا تمیز بمانند.
امیدواریم مطالب ترفندها و نکات نظافت کار برایتان کارآمد و مفید بوده باشد.
اگر به نظافت دفتر کار و شرکت در غرب تهران نیاز دارید میتوانید با نظافت کار تماس بگیرید و درخواست نیروی نظافت دفتر کار و شرکت در غرب تهران را ثبت کنید.

 

منبع: www.betterhousekeeper.com