قرص ماشین ظرفشویی - قرص ماشین ظرفشویی - قرص ماشین ظرفشویی خانگی

قرص ماشین ظرفشویی خانگی

قرص ماشین ظرفشویی خانگی. امروز در نظافت کار دستورالعملی درباره چگونگی ساخت قرص ماشین ظرفشویی بدون نیاز به بوراکس را به دست آورده ایم! این قرص ها فوق العاده ارزان هستند و همچنین برای محیط زیست نیز مناسب می باشند!

یکی از مراحل پروسه نظافت خانه شستشوی ظروف کثیف است. با ساخت این قرص های ماشین ظرفشویی DIY در هزینه های خود صرفه جویی کنید و در عین حال محصولی سازگار با محیط زیست داشته باشید. این قرص ها بسیار بی خطرتر از قرص های خریداری شده هستند و هیچ گونه مواد شیمیایی مضری را نیز ندارند! این محصول بدون بوراکس همچنین کار افرادی که همیشه به دنبال خرید بوراکس از فروشگاه ها هستند را آسان می کند! این قرص ها را درست کنید و دیگر قرص های ماشین ظرفشویی خریداری نکنید!

 

طرز تهیه قرص ماشین ظرفشویی

1) 1 فنجان جوش شیرین

2) 2 فنجان سدیم کربنات – اگر نتوانستید سدیم کربنات را در فروشگاه پیدا کنید، می توانید خودتان آن را درست کنید! تنها کاری که باید انجام دهید این است که جوش شیرین را برای حدود 1 ساعت در دمای 450 درجه فارنهایت بپزید! حالا شما می توانید هر زمان که نیاز دارید سدیم کربنات تهیه کنید!

3) 1 فنجان اسید سیتریک

4) 1/2 فنجان نمک

5) 1 قاشق چایخوری صابون کاستیل مایع

6) 1/2 فنجان سرکه سفید

7) 20 قطره عصاره اسطوخودوس (اختیاری)

8) 2 عدد سینی جا یخی مکعبی

مرحله 1: تمام مواد خشک را در یک کاسه ریخته و آنها را با هم مخلوط کنید.

مرحله 2: سرکه را کم کم اضافه کنید. ممکن است مقداری گاز از آن خارج شود، نگران نباشید، طبیعی است.

مرحله 3: صابون کاستیل را اضافه کرده و مخلوط کنید. همچنین می توانید اگر مایل هستید روغن عصاره را اضافه کنید.

مرحله 4: مخلوط را در جایخی مکعبی ریخته و در هر مکعب فشار دهید. اجازه دهید به مدت 24 ساعت خشک شوند و سپس از ظرف خارج کنید. قرص های ماشین ظرفشویی را در یک ظرف با یک درب محکم نگهداری کنید.

 

منبع: www.betterhousekeeper.com