شستن لباس ها با ماشین - شستشوی لباس - شستشوی لباس ها با توجه به جنس آن ها

شستشوی لباس با توجه به جنس آن

شستشوی لباس با توجه به جنس آن. همه ما پارچه های کتان و نخ پنبه ای را دوست داریم، اما آیا می دانید چگونه باید از آنها مراقبت کنیم و آنها را بشوییم؟ با پست امروز نظافت کار همراه باشید.
اگر نمی دانید که کدام پارچه ها را می توان با آب گرم شست و یا کدام یک را می توان با آب سرد شست، راهنمایی های شستشو زیر را بخوانید! ما نحوه مراقبت از 6 نوع پارچه رایجی که همه در خانه داریم را در زیر ارائه کرده ایم.

 

ابریشم

اگرچه ابریشم قابل شستشو است، برخی از الگوهای بافت ممکن است پس از شست و شو جمع شوند و رنگ های تیره ممکن است کمرنگ شوند. قبل از شستن همیشه برچسب های مراقبت را بخوانید. “فقط خشک شویی” بدان معنی است که شتسشوی لباس ابریشم شما باعث از بین رفتن آن می شود. شما می توانید برای شستشوی لباس های ابریشمی از محصولات ساخته شده برای شستشو با دست یا پارچه های ظریف بشویید. شامپو بچه نیز انتخاب خوبی برای پارچه ابریشمی است. هرگز ابریشم را در خشک کن خشک نکنید. در عوض، آن را در یک حوله بپیچید تا آب اضافی گرفته شود و سپس خشک شود. برای اتو کردن پارچه های ابریشم از اتوی گرم استفاده کنید.اسپندکس

حتی اگر اسپندکس قابل شستشو با ماشین لباسشویی باشد، از آب گرم و سفید کننده کولین استفاده نشود. مگر اینکه برچسب مراقبت چیز دیگری نوشته باشد. هنگام خشک کردن لباس های اسپندکس آنها را آویزان کنید و از خشک کن استفاده نکنید. در صورت لزوم از اتوی گرم استفاده کنید.
 
گاهی اوقات ماشین لباسشویی پس از چند بار کار کردن بوی بدی می دهد. اگر شما هم این مشکل را دارید می توانید از پست بوی ماشین لباسشویی و نحوه از بین بردن آن کمک بگیرید.

 

پشم

پشم را می توان شست، اما بسیاری از لباس های پشمی به دلیل روش بافت قابل شست و شو نیستند. اگر برچسب مراقبت می گویند، پارچه های پشمی را همیشه خشک شویی کنید. اگر لباس قابل شستشو باشد، از مواد شوینده ملایم استفاده کنید و آن را با دست بشویید یا ماشین را بر روی یک چرخه ملایم قرار دهید. همیشه در آب ولرم شسته شود و در هوای آزاد خشک شود.

 

پلی استر

اکثر لباس های پلی استر را می توان با استفاده از آب گرم در ماشین لباسشویی شست، اما همیشه برچسب را چک کنید. برای شستشوی لباس های پلی استر آن ها را با دمای کم در خشک کن قرار دهید. آنها را، در حالی که هنوز کمی مرطوب هستند، برای جلوگیری از ساکن ماندن و چروک شدن از خشک کن خارج کنید. هنگام اتو کردن از حرارت کم استفاده کنید.

 

پنبه

پنبه فیبر طبیعی است، پنبه را می توان در تی شرت، شلوار جین، لباس های خواب و حتی دستمال های گردگیری پیدا کرد. ممکن است پس از نظافت منزل تان بخواهید پارچه را به طور مناسبی بشویید تا خراب نشود. الیاف پنبه آب می روند، مگر اینکه پارچه از قبل آب رفته و جمع شده باشد، بنابراین ما ابتدا باید به برچسب مراقبت آن نگاه کنیم. اگر برچسب فقط “آب سرد” را می گوید، این نشانه ای است که پارچه شما باید حتما در آب سرد شسته شود. اقلام پنبه ای که قبلا شسته شده اند، بسته به رنگ، می توانند در آب گرم یا سرد شسته شوند. در صورتی که برچسب مراقبت ذکر کرده باشد، می توانید از سفید کننده کلرین برای شستن لباس های سفید برای رهایی از لکه ها استفاده کنید. پنبه های رنگی را می توان با سفید کننده غیر کلرین به ویژه مناسب برای لباس های رنگی شست و شو داد. شما می توانید شلوار جین پنبه خود را مانند لباس های رنگی دیگر برای حفظ رنگ در آب سرد شستشو دهید. پنبه را در لباسشویی دوبار خشک نکنید، زیرا ممکن است آب برود. پارچه های پنبه ای خود را با حرارت کم خشک کنید و آنها را در حالی که هنوز خنک هستند از خشک کن خارج کنید.

 

کتان

همیشه برچسب پوشاک را بررسی کنید تا ببینید آیا نیاز به خشک شویی دارد یا خیر. اگر قابل شستشو باشد، طبق دستورالعمل های برچسب، با استفاده از دمای آب مناسب برای رنگ لباس، شستشو دهید. کتان در طول فرایند شستشو مقدار زیادی آب جذب می کند، بنابراین مطمئن شوید که ماشین لباسشویی را بیش از حد پر نکرده باشید. پارچه را از داخل اتو کنید و در حرارت زیاد از بخار استفاده کنید.
 
حالا که میدانید چطور باید لباس هایتان را با توجه به جنس آن ها بشویید، شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که لکه های خاص روی لباس را چطور باید تمیز کنید تا به خوبی از بین بروند؟ برای جواب پست از بین بردن لکه ها با روش های آسان را مطالعه کنید.

 

منبع: www.betterhousekeeper.com