ماهیتابه چدنی - تمیز کردن ماهیتابه - تمیز کردن ماهیتابه چدنی به روش صحیح

تمیز کردن ماهیتابه چدنی به روش صحیح

تمیز کردن ماهیتابه چدنی به روش صحیح. اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید ماهیتابه چدنی خود را به روش صحیح تمیز کنید، نکات امروز نظافت کار را بررسی کنید!
ماهیتابه چدنی یکی از وسیله هایی است که بسیاری از مردم نمی دانند چگونه باید آن را تمیز کنند. همه شما داستان هایی درباره عدم استفاده از مایع ظرفشویی و یا سایر مواد شیمیایی را شنیده اید. تنها چیز هایی که شما برای تمیز کردن ماهیتابه خود نیاز دارید چند مورد اساسی مانند نمک، روغن، و اسفنج است. نکات و ترفندهای زیر را مطالعه کنید تا ماهیتابه شما مانند روز اول نو به نظر برسد!
آنچه که نیاز دارید:
1) ماهیتابه چدنی
2) نمک
3) اسفنج
4) روغن نباتی
5) حوله کاغذی
6) حوله آشپزخانه
 
مرحله 1:
همواره باید پس از هر بار استفاده، ماهیتابه خود را تمیز کنید. با این کار از باقی ماندن مواد چرب و روغنی در ماهیتابه ی خود جلوگیری می کنید، و همچنین کار خود را بسیار ساده تر می کنید. برای تمیز کردن ماهیتابه ی خود آن را برای مدتی خیس نکنید زیرا که باعث زنگ زدگی و خراب شدن آن می شود.
 
مرحله 2:
برای شستن ماهیتابه، آن را به راحتی با یک اسفنج در زیر آب گرم بشویید. از اسکاچ سیمی استفاده نکنید زیرا که باعث خط افتادن بر روی ماهیتابه شما می شود.
 
مرحله 3:
برای خلاص شدن از شر غذاهای سوخته و یا چسبیده بر آن، بر روی ظرف غذای خود نمک بمالید و کمی آب اضافه کنید. سپس اسفنج خود را داخل ماهیتابه بچرخانید و بعد آنرا بشویید.
 
مرحله 4:
ماهیتابه را آب کشی کنید و با حوله آشپزخانه خشک کنید.
 
مرحله 5:
یک برگ حوله کاغذی را بردارید و چند قطره روغن نباتی را بر روی ماهیتابه خود بریزید. با استفاده از حوله کاغذی روغن را به همه جای ماهیتابه بمالید و سپس دوباره با استفاده از حوله کاغذی دیگری آن را پاک کنید تا روغن اضافی را بگیرید. برای نگه داری از ماهیتابه چدنی خود، آن را در یک محل خشک قرار دهید.

 

منبع: www.betterhousekeeper.com